10 Nisan 2014 Perşembe
YATAĞAN İŞÇİLERİ ANKARA'DA...
YATAĞAN İŞÇİLERİ ANKARA'DA...

Muğla'da termik santral ve kömür ocaklarının özelleştirilmesine karşı çıkan Yatağan işçileri 10 Nisan 2014 günü Ankara’da Özelleştirme İdaresi önünde toplandı. 

Muğla'da termik santral ve kömür ocaklarının özelleştirilmesine karşı çıkan Maden-İş ve Tes-İş Sendikasına üye işçiler Toros Sokakta bir araya geldi. TÜRK-İŞ genel Başkanı Ergün Atalay’ın da katıldığı eylemde Tes-İş ve Türkiye Maden-İş Sendikaları adına ortak açıklamayı Tes-İş Genel Başkan Yardımcısı Hasan Tahsin Zengin yaptı. İşverenlere ve hükümete seslenen Zengin, "Yatağan, Yeniköy, Kemerköy, Zonguldak Çatalağzı termik santralleri ve madenleri için teklif verip, ihalelere girmeye çalışmayın, çünkü bu işçi sizi oraya sokmayacak, bu vatanı sattırmayacak ” dedi. Konuşmasının devamında Zengin; seçimler öncesinde ihalelerin ertelendiğini ancak bunun yeterli olmadığını, yol yakınken bu ihalelerin iptal edilmesi gerektiğini vurguladı. 
Konuşmaların ardından Özelleştirme İdaresi önündeki eylem sona ererken, işçiler İdare’nin karşısındaki parka yürüyerek oturma eylemine başladı.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 239 240 241 242 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara