17 Eylül 2018 Pazartesi
YENİ ÖĞRETİM YILI MESAJI
2018-2019 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle öğretmeni, öğrencisi, velisi ve diğer çalışanlarıyla heyecanlı bir gün yaşanıyor ülkemizde.

Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz yaz tatili sonrasında birbirlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Anneler ve babalar da çok özel duygular içindeler şüphesiz.

Genç bir nüfusa sahip ülkemizde 18 milyon çocuğumuz ve gencimiz geleceğimizin teminatı ve Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in gösterdiği ”çağdaş uygarlık seviyesini yakalamak ve aşmak” hedefini gerçekleştirmek için umudumuzdur.

Evlatlarımızın gerekli bilgi ve becerilerle donatılmalarının yanında bir yandan kendi haklarını bilen ve savunan, diğer yandan da ait olduğu topluma ve devlete karşı sorumluluklarını ve yükümlülüklerini yerine getiren bilinçli ve sorumluluk sahibi yurttaşlar olarak yetiştirilmelerinde en ağır yükümlülük öğretmenlerimizdedir.

Türlü meşakkatlere ve sıkıntılarına rağmen öğretmenlerimizin görevlerini hakkıyla yerine getirme çabalarına tanıklık etmekten mutluluk duymaktayız.

 Eğitim ve öğretimin paydaşları olan öğretmen-öğrenci-veli üçgeninde velilerin de öğretmenlerimizle, okul yönetimleriyle yapıcı bir iletişim içinde olmaları hedeflenen başarıya ulaşmamızı kolaylaştıracaktır.

Öğrencilerimize kötü alışkanlıklar kazandırmak, onları yasa dışı faaliyetlerin içine çekmek isteyenleri engelleme konusunda, emniyet ve jandarma teşkilatlarımızın yüksek duyarlılıklarına ve gayretlerine de ihtiyaç olduğunu da hatırlatmak isteriz bu vesileyle.

Unutulmamalıdır ki iyi bir öğretmen, iyi bir okul her şeyi değiştirir.

Yeni eğitim ve öğretim yılında öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelere sağlık, başarı ve esenlikler dileriz.

Saygılarımızla

 

TÜRK-İŞ BASIN BÜROSU

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara