2 Kasım 2018 Cuma
YERLİ ÜRETİM KAMPANYASINA YERLİ TÜKETİM KAMPANYASI İLE DESTEK VERDİK
Türk Metal Sendikasının “Emeğine Sahip Çık, Kendi Ürettiğini Tüket” sloganı ile başlattığı kampanya 2 Kasım 2018 Cuma günü İstanbul’da düzenlenen tanıtım programı ile başladı.

TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve TÜRK METAL Sendikası Genel Başkanı Pevrul KAVLAK’ın yaptığı açılış konuşması ile başlayan kampanyada örgütlü olunan tüm illerde halkın sadece yerli ürünleri tercih etmesi hedefleniyor. TÜRK METAL Sendikasının 210 bine yakın üyesiyle yerli üretim ürünlerinin tüketilmesine yönelik bir seferberlik başlatıldı.

TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul KAVLAK “yerli tüketim” kampanyasının tanıtım programında yaptığı açılış konuşmasında küresel düzenin içinde meydana gelen çalkantıların etkisi aynı anda tüm dünyada kendisini gösterdiğini belirterek; “Günümüz dünyasında, sorunların kaynağı ne olursa olsun sonuçlarının ekonomileri doğrudan etkilediği artık hepimizin malumu. Hatta bazen ekonomik araçlar, uluslararası ilişkilerde şantaj ya da tehdit aracı olabiliyor. Bu sıkıntılı süreçte yaşanabilecek olumsuz sonuçları hafifletmek ve hatta tamamen ortadan kaldırabilmek için herkese görev düşüyor. Çünkü inanıyorum ki eğer söz konusu vatansa, gerisi teferruattır. Ve mutlaka hepimizin yapabileceği bir şeyler vardır.” dedi. Türk işçisinin ürettiğini tüketeceğiz” diyerek konuşmasına devam eden KAVLAK, “Devletimiz, bu bilinçle hepimize bir görev verdi. İstikrar mücadelesini, yerli üretim sloganı ile başlattı. Biz Türk Metal Sendikası olarak, devletimizin yerli üretim kampanyasına yerli tüketim kampanyası ile destek oluyoruz” dedi ve Türk Metal’in “Emeğine Sahip Çık, Kendi Ürettiğini Tüket” kampanyasını başlattığını söyledi.

Konuşmasına ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik dar boğazda işçisine, emekçisine ve üretenine sahip çıkan işverenleri Türk Metal Sendikası olarak desteklediklerine dikkat çekerek devam eden KAVLAK; “Biz de Türk Metal Sendikası olarak, bu durumdaki işverenlerimize elimizden gelen yardımı yapacağız. Buradan hükümetimize de sesleniyorum. Biz sendika olarak, zor durumda olan işletmelerin, işsizlik sigortası kanununda düzenlenen kısa çalışma ödeneği uygulamasından yararlanması ve işçi çıkartmayan işverenler için bu koşulların kolaylaştırılmasını istiyoruz. Toplu sözleşmeye taraf bir sendika olarak bu konuda işverenlerimize kolaylık sağlanmasını talep ediyoruz.” dedi.

Daha sonra programda kürsüye TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY çıktı. Konuşmasına yerli ürün kullanımının önemine değinerek başlayan ATALAY, “TÜRK METAL, sosyal sorumluluk alanında yine ilklerin sendikası olmaya devam ediyor” dedi. TÜRK-İŞ Genel Başkanı ATALAY, konuşmasının devamında TÜRK-İŞ’in asgari ücrete yılbaşından önce ek zam teklifini bir kez daha tekrarlarken,  çalışanların üzerindeki vergi yükününün hafifletilmesi gerektiğini vurguladı. Konuşmasında kıdem tazminatına da değinen TÜRK-İŞ Genel Başkanı ATALAY, “Kıdem Tazminatı çalışanların son kalesidir. Kıdem Tazminatı ile ilgili yapılacak hiçbir teklifi kabul etmeyiz” dedi.

Video
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara